- Advertisement -spot_img

TAG

Fjalim

Trump nuk i shpëton talljeve, çoroditet dhe vesh pantallonat mbrapsht

Pjesëmarrës në konventën e Demokratëve në Karolinën e Veriut, Donald Trump nuk i ka shpëtuar thumbava tallës. Ajo që tërhoqi vëmendjen e rrjetit ishin panatallonat...

“I vendosëm fëmijët në krevatin tonë që nëse vdesim, të vdesim së bashku”, anëtarja palestineze e Kongresit përlotet gjatë fjalimit

Luftë e madhe me viktima, të plagosur dhe shumë dëme të tjera materiale është duke u zhvilluar mes Izraelit dhe Palestinës. SHBA me në...

I etur për vëmendje, qeni e vendos Presidentin në një situatë të sikletshme

Një incident ‘i bukur’ i ka ndodhur presidentit irlandez, Michael D. Higgins, i cili teksa po mbante një fjalim para kamerave, vëmendjen ia ka...

Kryeministri Rama me lot në sy pas përfundimit të fjalimit

Me këngën “We are the Champions” është mbyllur dhe festa e socialistëve në sheshin “Skëndërbej”. Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste, Bora Muzhaqi, mori fjalën...

Rama: Basha dhe PD bënë fushatën më të mirë në historinë e humbjeve të tyre

Rama:  “Lulzim Basha dhe PD bënë fushatën më të mirë në historinë e humbjeve të tyre. Ata ishin më skuadër se të gjitha herët e...

Rama kujton nënën e tij gjatë fjalimit: Uroj që ajo të jetë krenare për mua

Rama: Me përulësi për këdo, pavarësisht për kë ka votuar. Kjo është fitorja ime e parë në mungesën e dikujt që më ka ndenjur pranë,...

Rama:”Exit Poll-et parashikime para ndeshjes,patronazhistët e dinë kush ka votuar e kush jo!”

Kryeministri i vendit, Edi Rama, përmes një konference live për media falënderon të gjithë pjesëmarrësit në votime dhe në veçanti patronazhistët dhe patronazhistet. Tashmë...

Fëmija i dhuron lule gjatë fjalimit,Rama revoltohet : Po ç’është ky zakon?I jepen lule një burri?

Rama: Po këtë zakon që i sillni lule udhëheqësit pse nuk e hoqët akoma? Po ç’është ky zakon që keni. I jepen lule një burri...

Mbahet fjalimi i parë shqip në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi replikon me Daçiç

Përfaqësuesi i shqiptarëve në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka mbajtur fjalimin e parë shqip të bërë në Serbi. Ai në fjalimin e tij...

Latest news

- Advertisement -spot_img