- Advertisement -spot_img

TAG

G7

Premtime dhe përplasje, mbyllet dita e parë e samitit të G7

Dita e parë e samitit të G7  në Cornwall të Anglisë u mbyll me premtime, por jo pa përplasje. Delegacionet nga SHBA, Kanadaja, Franca,...

Mbretëresha shkakton të qeshura me batutën e hedhur në Samitin e G7

Mbretëresha shkaktoi të qeshura në takimin me liderët e G7-së pasi në momentin kur po përgatiteshin për foto u tall duke thënë: "a duhet...

UNICEF thirrje ndaj BE dhe G7: Shpërndani vaksina falas për vendet e varfra

  Agjencia për Fëmijë e Kombeve të Bashkuara UNICEF ka kërkuar nga Grupi i shtatë vendeve më të industrializuara të botës, i njohur si G7,...

Mbledhja e G7/ Shtetet më të fuqishme në botë do të diskutojnë kërcënimet në rritje në samitin e Londrës

Ministrat e jashtëm nga ekonomitë kryesore botërore do të takohen në Londër për takimin e tyre të parë ballë për ballë pas më shumë...

Latest news

- Advertisement -spot_img