- Advertisement -spot_img

TAG

Kabul

Fillojnë udhëtimet nga Kabuli, shtetas të huaj përfshirë dhe amerikanë nxitojnë të largohen

Dhjetëra të huaj, përfshirë shtetas amerikanë, janë larguar nga Kabul, duke shënuar evakuimin e parë në shkallë të gjerë që kur forcat amerikane dhe...

(Video) Talebanët duke fluturuar me helikopterët amerikan pas ikjes së tyre nga Kabuli

Talebanët me sa duket po gëzojnë forcën e tyre të re ajrore në qiell mbi Afganistan, me video në internet që supozon të tregojë...

Ekskluzive/ Talibanët marrin nën kontroll edhe aeroportin e Kabulit

Një sasi e jashtëzakonshme e inventarit ushtarak amerikan është tani në duart e grupit terrorist. Talebanët tani kanë qasje në pajisje me vlerë miliarda paund,...

Sulmet në aeroportin e Kabulit, Pentagoni: Kërcënimi mbetet ende aktiv

Kërcënimi mbetet ende real. Është aktiv dhe në shumicën e rasteve mbetet ende specifik”. Kështu është shprehur sekretari i shtypit i Pentagonit John Kirby...

Droni parandalon sulmin në Kabul, hedh në erë makinën me kamikazë

Zyrtarët amerikanë thonë se një dron ka goditur një automjet me “kamikazë të shumtë vetëvrasës” gjatë rrugës për në aeroportin e Kabulit. Kërcënimi besohet...

Tragjike! Ndërron jetë në Kabul ushtarja amerikane, e cila javë më parë ndau fotografinë duke ndihmuar foshnjat afgane

Një rreshtere detare nga Roseville ishte mes 13 anëtarëve të shërbimit ushtarak amerikan dhe dhjetëra afganë që u vranë të enjten pas një sulmi...

Ja avioni me afganë që pritet të mbërrijë në Rinas

150 shtetasit e radhës nga Afganistani që do të strehohen në Shqipëri pritet të mbërrijnë në vendin tonë këtë të premte në orën 23:00. Një...

Kabul/ Numri i viktimave shkon në 170, inteligjenca informon Biden: Pritet që të ketë një sulm tjetër

E ndërsa bilanci i sulmit terrorist dje në Kabul është rënduar duke shkuar në 170 viktima dhe 200 të plagosur, nga të cilët vetëm...

Kabuli në kaos, një shpërthim i tretë godet afganët e frikësuar

Kabuli po ‘bombardohet’ nga shpërthimet e njëpasnjëshme mes kaosit që ka përfshirë kryeqytetin e Afganistanit. Një shpërthim i tretë është dëgjuar teksa nuk dihen lokacioni...

Sulmi vetëvrasës në aeroportin e Kabulit, NYT: Të paktën 40 të vdekur dhe 120 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi pranë aeroportit të Kabulit dhe u pasua nga të shtëna me armë. Presidenti amerikan Joe Biden është informuar dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img