- Advertisement -spot_img

TAG

kanali Suezit

Më në fund! Zhvendoset anija që mban të bllokuar Kanalin e Suezit

Më në fund, anija gjigande që bllokoi kanalin e Suezit për gati një javë, është e lirë Ever Given 400 metra e gjatë u arrit...

Dështojnë përpjekjet për të lëvizur anijen në Kanalin e Suezit

Për të gjashtën ditë me radhë kanë dështuar përpjekjet për të liruar anijen gjigante të mallrave të bllokuar në Kanalin e Suezit. Mediat e huaja...

Shpresë për lëvizjen e anijes së bllokuar në kanalin e Suezit

Prej ditësh anija e mallrave „Ever Given“ ka bllokuar kanalin e Suezit. Tashmë sipërmarrja e lundrimeve detare GAC njofton për përparim në shmangien e...

Bllokimi i Kanalit të Suezit shkakton 9.5 miliardë dollarë humbje në 24-orë

Imazhet satelitore të shkrepura mbi Detin e Kuq, kanë zbuluar pamjen reale të trafikut të bllokuar ujor, kjo si rezultat i ngecjes së një...

Bllokimi i kanalit të Suezit, efektet do të ndihen edhe në tregun shqiptar

Bllokimi i kanalit të Suezit do të shkaktojë probleme dhe në tregun shqiptar. Sipas kapitenit të portit të Durrësit Tauland Allka, të gjitha anijet tregtare...

Latest news

- Advertisement -spot_img