- Advertisement -spot_img

TAG

karta

E PAPRECEDENTË/ Qytetari shkon për të votuar për herë të parë, i ndodh e papritura në makinerinë e identifikimit elektronik

Një qytetar i identifikuar si Ledjan Jaçaj, në njësinë administrative të Tërpanit në Poliçan, rezulton në sistemin e identifikimit elektronik, se ka votuar dy...

Rreth 1 mln shqiptarë rrezikojnë të mos votojnë për shkak të skadimit të ID-së dhe pasaportës, Opozita e Bashkuar letër ministrit Çuçi: Të shtyhet...

Opozita e Bashkuar i ka dërguar sot një letër ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetarit të KQZ, Ilirian Celibashi...

Karta identiteti pa afat për këtë kategori të popullatës

  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend, të ligjit “Për letërnjoftimin elektronik të shtetasve shqiptarë”, i cili propozon heqjen e...

Latest news

- Advertisement -spot_img