- Advertisement -spot_img

TAG

KE

A duhet një dozë e tretë? EMA u jep fund hamendësimeve mbi vaksinën anti-Covid

Agjencia Europiane e Barnave është shprehur sipas një raporti të publikuar sot nga KE se nuk shihet e nevojshme bërja e një doze të tretë...

Rama konferencë me Varhelyi: Zëri i arsyes në KE për të mos e lënë jashtë Ballkanin nga shpërndarja e vaksinave

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur nga Rinasi një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë...

“KE do të propozojë një lëvizje të madhe përpara për negociatat me Shqipërinë”, flet gazetari Parrock

  Gazetari Jack Parrock ka ndarë në Twitter një ‘breaking news’, siç e ka quajtur ai çeljen e dritës jeshile për caktimin e Konferencës Ndërqeveritare...

KE dhe Austria shpërndajnë 145,000 doza të vaksinës Pfizer për Shqipërinë

Komisioni Evropian dhe Austria do të shpërndajnë të paktën 145,000 doza të vaksinës së prodhuar nga BioNTech dhe Pfizer në Shqipëri. Agjencia e lajmeve Reuters...

Latest news

- Advertisement -spot_img