- Advertisement -spot_img

TAG

kine

Orari i përcaktuar, fëmijët në Kinë mund të përdorin video lojërat vetëm gjatë fundjavës dhe festave

Fansat e vegjël të video lojërave në Kinë do të mund të ‘ushtrojnë’ pasionin e tyre vetëm gjatë fundjavës dhe në ditët e festive. Rregullatori...

(Video) Pa hezituar asnjë moment, taksisti shpëton 5 persona nga përmbytja e makinës

Ditët e fundit Kina është përfshirë nga reshje të mëdha shiu, duke shkaktuar të paktën 33 viktima dhe dëme materiale nga përmbytjet në Kinën...

(VIDEO) Përmbytjet shkaktojnë situatën tmerruese në Kinë, shkon në 51 numri i viktimave

Mijëra njerëz mbeten të bllokuar në Kinën qendrore ndërsa përmbytjet vazhdojnë të godasin rajonin, duke vrarë të paktën 51 persona, një numër që pritet...

Kina prodhon çmendurinë e rradhës, inagurohet treni më i shpejtë në botë

Me 600 km/h, një shpejtësi marramendëse që e bën më të shpejtin në botë, treni i ri që sapo debutoi në Kinë nuk duket...

(VIDEO) Momenti tronditës kur gruaja shpëtohet nga ‘lufta’ me ujin

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje, me kryeqytetin, Zhengzhou, më të goditur, me meteorologët që thonë...

Kina shënon 100-vjetorin e themelimit të Partisë Komuniste

Kina shënoi 100-vjetorin e themelimit të Partisë Komuniste në pushtet të enjten, me Presidentin Xi Jinping që mbajti një fjalim ku vlerësoi “botën e...

Kina ‘mbretëresha’ e rekordeve, ndërton një ndërtesë 10 katëshe, brenda 28 orëve

Kina ka ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe rezidenciale brenda 28 orëve dhe video e përshpejtuar e ndërtimit është bërë virale në rrjetet sociale. Dhomat dhe përbërësit...

Ultra-maratona me 27 të vdekur, zyrtari kinez vetëvritet pas akuzave

Sekretari i partisë komuniste kineze në Jingtai, Li Zuobi raportohej sot se është hedhur nga dritarja e apartamentit të tij teksa të paktën 21...

U rrëmbye nga trafikantët njerëzorë, djali kthehet tek i ati pas 58 vjetësh

Disa pamje emocionale janë publikuar së fundmi të momenteve kur zoti Luo është ribashkuar me të birin e tij, i cili ishte rrëmbyer nga...

Lajm i bujshëm për kinezët. Çiftet lejohen të kenë deri në 3 fëmijë! Deri tani lejohej vetëm një

Kina njoftoi se do të lejojë që çiftet të kenë deri në tre fëmijë, duke shënuar kështu fundin e politikës së rreptë të një...

Latest news

- Advertisement -spot_img