- Advertisement -spot_img

TAG

LGBTQ

Pas ofendimeve të rënda, Miley Cyrus habit me qëndrimin ndaj DaBaby

Miley Cyrus ka mbështetur publikisht reperin DaBaby e madje i ka ofruar ndihmën e saj pas komenteve të tij kundër komunitetit LGBTQ dhe të...

Projekt-ligji hungarez anti-LGBTQ, Ursula von der Leyen: Turp! BE të ndërmarrë hapa

Komisioni Evropian do të marrë masa kundër Hungarisë lidhur me kufizimet e reja të planifikuara mbi të drejtat e komunitetit LGBT. Sipas Reuters, Parlamenti i...

Nga trekëndëshi rozë tek ylberi, pse komuniteti LGBTQ+ përfaqësohet nga ngjyrat

Sipas History Channel, Harvey Milk, një nga zyrtarët e parë në SHBA që pranoi hapur homoseksualitetin, porositi artistin Gilbert Baker të krijonte flamurin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img