- Advertisement -spot_img

TAG

ministria e brendshme

U dhunua nga policia, shqiptari kërkon shpërblim mbi 3000 euro pas 11 vitesh

Në Kosovë, shtetasi Gjelal Dobroshi po kërkon përmes gjykatave 3 mijë e 100 euro nga Ministria e Punëve të Brendshme, si kompensim për dhunën...

Shoferi i ofron para policëve, ndalohet kamioni me targa shqiptare të cilit iu sekuestrua droga me vlerë…

Drogë me vlerë 200 mijë euro është kapur në një kamion ‘’MAN’’ me targa shqiptare në Prilep të Maqedonisë së Veriut. Policia maqedonase ka arrestuar...

Ministria italiane jep njoftimin e RËNDËSISHËM për emigrantët shqiptarë

Prej dy vitesh situata e emigrantëve lidhur me dokumentet e tyre në vende të ndryshme europiane është vështirësuar. Në Itali situata e vështirë pandemike,...

Ndërtimet pa leje, shteti me dorë të hekurt: (Si do të funksionojë lista e zezë)

  Mbrojtja e Territorit dhe zbatimi rigoroz i Kodit Penal për aktivitetet e paligjshme, nga ndërtimet pa leje tek prekja e pyjeve, lumenjve, liqeneve dhe...

Ministria e Brendshme jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë ata që kanë aplikuar për kartë identiteti

Ministria e Brendshme njofton se është shtyrë afati i tërheqjes së letërnjoftimeve (kartës së identitetit) deri në shtator 2021. Vendimi sipas ministrisë është shtyrë...

Ministria e Brendshme jep njoftimin e ri për kartat e identitetit dhe pasaportat

Ministria e Brendshme ka njoftuar se zyrat e aplikimit për karta identiteti dhe pasaporta do të qëndrojnë të hapura edhe për ditën e shtunë. “Ministria...

Latest news

- Advertisement -spot_img