KATEGORIA

SHQIPERIA

25 raste të reja me Covid gjatë 24 orëve të fundit

25 raste të reja me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit, ndërkohë që fatmirësisht edhe në këtë hark kohor nuk ka asnjë...

Delta mbërriti në Shqipëri? Brataj: Po edhe mund të ketë hyrë Të sapo kthyer nga Britania e Madhe rezultojnë të infektuar

Mutacioni Delta ka hyrë në territorin shqiptar. Një person i cili ka udhëtuar nga Britania drejt Tiranës me simptoma të lehta kishte kryer tamponin...

Nuk ka hapje negociatash. Maqedonia e Veriut penalizon Shqipërinë

Shqipëria penalizohet sërish për negociatat. Edhe pse vendi ynë ka mbështetjen e të gjitha shteteve të BE, këtë radhë shkak është bërë "vetoja" e...

Varianti indian i koronavirusit mbërrin në kufi me Shqipërinë

Zbulohet rasti i parë i mutacionit indian të koronavirusit. Bëhet fjalë për një rast të identifkuar në Maqedoninë e Veriut, një shtet kufitar me...

Nga Shkodra, Vlora, Elbasani dhe Tirana/ 6 të vrarë në 20 ditë, ja krimet që tronditen Shqipërinë

Muaji maj po mbyllet me një bilanc dramatik vrasjesh. E fundit u regjistrua mbrëmë në Shkodër, ku një 25 vjeçar u ekekzutua me automatic....

Pandemia/ Shqipëria drejt verës pa maska? Si do të ndryshojë ora policore javën e ardhshme

Ulja e rasteve të infektimeve pritet të shoqërohet me vendosjen e orës së re policore në Shqipëri. Sipas burimeve Komiteti Teknik do të marrë masat...

Deri në 4,000 euro/m², nuk ka të ndalur rritja e çmimeve të apartamenteve në bregdetin e jugut

Kthimi i Shqipërisë në një destinacion të preferuar turistik ka ndikuar dhe tregun e pasurive të paluajtshme në bregdet. Këtë vit, pas një stepjeje...

Ambasada gjermane bën njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada Gjermane në Tiranë, në një njoftim në rrjetin social “Facebook” thotë se nisur nga situata epidemiologjike, prej ditës së nesërme, më 9 maj...

Në datat 8 ose 9 maj mbetjet e raketës kineze rrezikojnë të bien edhe në Shqipëri, reagon Kina: Ja çdo të ndodhë në atmosferë

Disa mbetje të një anije kozmike të Kinës, pritet të bien në tokë gjatë fundjavës. Në listën e shteteve të rrezikuara bën pjesë edhe...

Presidenti Ilir Meta përkujton 5 Majin: “Sot është dita e Qemal Stafës”

Presidenti Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka uruar Ditën e Dëshmorëve. Meta shpreh mirënjohje dhe respekt për Dëshmorët e Atdheut...

Lajmet e fundit