KATEGORIA

SHQIPERIA

Turizmi në Shqipëri, Rama: Qershia mbi tortë është Tirana!

Është prezantuar platforma digjitale Kombëtare e Turizmit, "TEA". Në fjalën e tij kryeministri Edi Rama, tha se turizmi është përmirësuar në mënyrë të jashtëzakonshme. Deputetët drejt...

75 vjet Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, Bido: Nëse do të shohësh gjendjen reale të një vendi, shih pasqyrën e vet

TIRANA- Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave (DPA) feston 75-vjetorin e themelimit të saj dhe me këtë rast u mbajt një ceremoni kremtuese me pjesëmarrjen...

“Peizazhe që të lënë pa frymë”/ Revista italiane klasifikon Shqipërinë në një ndër vendet më të bukura për t’u vizituar

Vitet e fundit Shqipëria është kthyer një nga destinacionet më të preferuara të turistëve europianë. Plazhet, peizazhet natyrore që Shqipëria fal kanë bërë për...

Forbes: Ksamili, kryeqytet i rinisë. Mes plazheve më të mira në Europë

Ksamili dhe ishujt e tij janë bërë pjesë e një liste të revistës prestigjioze “Forbes” për plazhet më të bukura...

Shqipëria, e para në Europë për pasagjerët nga ajri

Edhe për muajin Mars, Shqipëria ka zënë vendin e parë në Europë për rritjen më të lartë të fluksit të pasagjerëve nga ajri. Këshilli Ndërkombëtar...

Gazeta franceze: Tirana, epiqendra e një Shqipërie në lulëzim

Një qytet të rilindur dhe epiqendra e Shqipërisë”, e cilëson Tiranën e përditshmja franceze “La provence”. Një nga gazetat më...

“Voyage Privé”: Shqipëria-zbuloni thesarin e fshehur të Mesdheut

Dëshironi të bëni zbulime të reja? Magjepsuni nga pasuritë historike dhe kulturore të Shqipërisë, shkruan revista franceze e udhëtimeve “Voyage...

Ky plazh në Shqipëri ka ujin më blu në botë, lë pas edhe Greqinë!

Një plazh në Shqipëri është renditur i pari për ujin me ngjyrën më blu në të gjithë botën. Sipas një studimi të kryer nga “CV...

‘Travel off Path’: Shqipëria ndër destinacionet kryesore evropiane për 2024-n

Po kërkoni destinacionet bregdetare më në modë në Evropë për vitin 2024? Këto janë tre destinacionet më të nxehta për t’u vizituar këtë vit! Disa...

Rama në Panairin e Turizmit në Spanjë: Jemi vendi me numrin më të ulët të vjedhjeve të shtëpive në Europë

Në Panairin e Turizmit në Madrid të Spanjës, kryeministri Edi Rama ka siguruar turistët e huaj se Shqipëria është një vend i sigurt për...

Lajmet e fundit