- Advertisement -spot_img

TAG

mumje

Pompei/ Zbulohet tuma me mbetjet njerëzore të ruajtura më së miri

Ish-skllavi që kishte rritur staturën e tij shoqërore, ishte internuar dhe vdiq në nekropolin famëkeq të Porta Sarno. Mbetjet njerëzore pjesërisht në formë mumjeje, ku...

Vlejnë miliarda/ “Parada e Artë” e Faraonëve në Egjipt, 22 mumie ‘parakalojnë’ në qendrën e Kairos

Qendra e Kairos, në Egjipt, mbrëmjen e së shtunës u pushtua nga një paradë prej 22 mumjesh, të cilat u zhvendosën nga një muze...

Mumjet pushtojnë Egjiptin,si në kohët e lashta të faraonëve

Transporti i 22 mumjeve më të famshme u kthye në një paradë spektakolare në Egjipt. Ceremonia u zhvillua në brigjet e Nilit, duke risjellë në...

Egjipti organizon event spektakolar: “Parada e Faraonëve”

Egjipti organizoi të shtunën një paradë spektakolare për transportimin e 22 mumjeve të faraonëve më të famshëm, nga qendra e Kajros në një muze...

Latest news

- Advertisement -spot_img