- Advertisement -spot_img

TAG

negociata

BE nuk hapi negociatat, Rama: Bashkimi Europian ka dështuar përsëri, do shkrijmë kufijtë

“Bashkimi Europian dështoi, por jeta vazhdon”. Kryeministri Edi Rama nga Maqedonia në konferencën e përbashkët me homologun Zoran Zaev ishte mjaft kritik me BE-në...

Çelja e negociatave me BE/ Holanda i jep dritën jeshile Shqipërisë

Holanda renditet ndër vendet që i japin dritën jeshile Shqipërisë për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian. Qeveria holandeze është e kënaqur që Shqipëria së...

Hapja e negociatave me BE-në, Michael Roth: Shqipëria ka arritje

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth, shprehet se vendi ynë ka shënuar shumë arritje, ashtu si Maqedonia e Veriut, në plotësimin e...

Ministri i Jashtëm gjerman “ultimatum” BE”: Mbani premtimin për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë

  Ministri gjerman Michael Roth ka folur në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. “Është koha e duhur për BE-në që...

Rama bën ‘humor të zi’ me BE-në: Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për…

  Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të bëjë një postim ironizues në Twitter, sa i takon procesit të çeljes së negociatave me BE-në. Rama: Pse mendoj...

Basha bisedë me zv.Presidetin e KE: Brenda 100 ditëve nisim negociatat.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv.Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës, Margaritis...

PE: ”Të hapen negociatat në dhjetor me Maqedoninë e Veriut dhe të ecet përpara me Shqipërinë”

Parlamenti Europian e ka konsideruar si të papranueshme bllokimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërine. Më shumë se 20 eurodeputetë nga grupime...

Shqipërisë nuk iu hapën negociatat/ Balla: Gjermania nuk po na ndërshkon

As këtë vit Bashkimi Europian nuk do të hapë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Sipas numrit dy të...

Latest news

- Advertisement -spot_img