- Advertisement -spot_img

TAG

Partia Demokratike

Shembja e tavanit të pediatria, ja cila është gjendja e fëmijës që mbeti i lënduar

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja që u denoncua nga deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, se kishte rënë tavani...

Grupi i PD-së paraqet kërkesën për shtyrjen e datës së zgjedhjeve për kryetarin…

“Grupi për PD-në” paraqet kërkesën për shtyrjen e datës së zgjedhjeve për kryetarin: Vendimi i Këshillit Kombëtar është i pajustifikuar Kërkesa e Plotë Kërkesë Drejtuar: Kryetarit të Partisë...

Mbledhja e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së, Lisandër Hoxha: Ose ringrihet ose shuhet logoja e PD-së

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lisandër Hoxha, komentoi si i ftuar në studion e lajmeve të FaxNews, zhvillimet që pritet të ndodhin...

U kthye në Shqipëri vetëm për zgjedhjet/ Floriana Garo rrëfehet për herë të parë pas zgjedhjeve

Floriana Garo u angazhua gjatë muajit prill, si zëdhënëse e fushatës së Partisë Demokratike. Moderatorja shqiptare u kthye nga Gjeneva posaçërisht për këtë pozicion,...

Mblidhet sot Këshilli Kombëtar i PD-së, zërat brenda PD kërkojnë dorëheqjen e kryetarit Lulzim Basha

Ditën e sotme pritet të mblidhet Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.Ky takim vjen në një moment kur zërat e brendshëm në Partinë...

Berisha uron besimtarët myslimanë në krah të bashkëshortes: Lutemi që i gjithëfuqishmi të pranojë sakrificën

Ish-kryeministri Sali Berisha krah të shoqes Liri Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për kremtimin e Fitër Bajramit. Berisha shkruan se duhet të lutemi nga...

Partia Demokratike mbledh Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar

Partia Demokratike njofton se ditën e diel më 16 maj ora 17:00 do të zhvillojë mbledhjen e Kryesisë së partisë. Mesazhi Ditën e dielë, datë 16...

Nuk arriti të thyejë herësin, kandidatja e PD-së kërkon rinumërim votash

Lediana Fratari kandidatja për deputete e Partisë Demokratike e cila nuk arriti të sigurojë një mandat në zgjedhjet e 25 Prillit kërkon rinumërim të...

Ndër më aktivët e protestave, jep dorëheqjen Sekretari Organizativ në Partinë Demokratike

Sait Dollapi, një prej demokratëve më aktivë gjatë protestave të zhvilluara te Kuvendi, i cili deri më tani mbante postin e Sekretarit Organizativ në...

“Kishte 3 javë në dispozicion, por SPAK heshti”, PD zbulon skemën si i siguroi votat Tom Doshi

Deputeti i zgjedhur i partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, përmes një deklarate për media, ka vijuar denoncimin e manipulimeve zgjedhore të 25 prillit. Sipas Alibeaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img