- Advertisement -spot_img

TAG

shpejtesi

Makina “fluturon” me 185 km/h në Bypass-in e Fierit, arrestohen 9 shoferë

Vijojnë kontrollet e Policisë Rrugore në të gjithë vendin, ndërkohë që një numër i madh drejtuesish mjetesh janë gjobitur në 24 orët e fundit. Efektivët...

Aksident i rëndë/ Automjeti del nga rruga dhe përplas trafikndarëset, plagoset shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Mëmëlisht në Pogradec. Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përplasur trafikndarëset. Shkak...

Nga shpejtësia e frikshme deri tek mungesa e patentës, policia arreston 9 shoferë

Policia Rrugore në vijim të planit monitorues për sigurinë në rrugë ka arrestuar gjatë 24-orëve të fundit 9 drejtues mjetesh, nga të cilët 6...

Manovra të rrezikshme në rrugë, gjobiten 123 shoferë mjetesh luksoze

Policia e Shtetit i është përgjigjur ankesave të qytetarëve për manovrat e rrezikshme që bëjnë në rrugë makinat luksoze. Policia njoftoi ditën e sotme se...

Si në filmat aksion, “Ferrari” kapet me shpejtësi skëterrë në autostradë

Policia Rrugore vijon aksionet me radarë, dronë, dragera, kamera, aparate fotografike, makina të paloguara e patrulla të lëvizshme 24/7, për të parandaluar aksidentet rrugore. Përgjatë...

“Jaguari” me shpejtësi marramendëse në Rrugën e Kombit, efektivët vendosin mijëra gjoba

Vijojnë patrullimet e efektivëve të Rrugores në të gjithë vendin, teksa në 24 orët e fundit janë gjobitur 2019 drejtues mjetesh, për shkelje që...

Shoferi me shpejtësi 195 km/h para policisë, rrugorja nxjerr bilancin e 24 orëve të fundit

Policia ka intensifikuar kontrollet me qëllim parandalimin e aksidenteve në rrugë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë vënë në pranga 8 drejtues mjetesh, nga...

Makinat duke ‘fluturuar’ me 177 km/h, policia arreston 7 shoferë, pezullohen 44 patenta

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë arrestuar 7 drejtues mjetesh të cilët janë kapur duke drejtuar makinat pa patentë dhe në...

Aksident i rëndë/ Makina me shpejtësi të frikshme përmbyset në rrugë

Një automjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë është përmbysur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Ksamil-Sarandë. Mësohet se drejtuesi i automjetit “Ford Fiesta” ka...

Kina prodhon çmendurinë e rradhës, inagurohet treni më i shpejtë në botë

Me 600 km/h, një shpejtësi marramendëse që e bën më të shpejtin në botë, treni i ri që sapo debutoi në Kinë nuk duket...

Latest news

- Advertisement -spot_img