- Advertisement -spot_img

TAG

Shtepia e Bardhe

Shtëpia e Bardhë: 17 mijë të evakuuar nga Kabuli prej 14 gushtit

Shtëpia e Bardhë njoftoi të shtunën se në 24 orët e fundit ushtria amerikane ka evakuuar rreth 3,800 persona nga aeroporti i Kabulit si...

SHBA bashkon forcat me influencuesit e TikTok për të bindur të rinjtë të vaksinohen

Numri i atyre që hezitojnë të marrin vaksinën kundër koronavirusit mbetet i lartë në SHBA, e madhe vijon të jetë edhe sasia e informacionit...

2 orë përpara, përfundon takimi mes Joe Biden dhe Vladimir Putin

Ka përfunduar takimi i Joe Biden dhe Vladimir Putin. Lajmi është konfirmuar nga Shtëpia e Bardhë. Samiti i Gjenevës ka përfunduar në 17:05 me orën...

Pas humbjes së zgjedhjeve Trump flet për herë të parë

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka dhënë intervistën e parë televizive pasi la Shtëpinë e Bardhë.Presidenti i 45-të i SHBA-ve u pyet nga bashkëshortja...

Qeni i presidentit Biden ‘nuk zë mend’, sapo u kthye nga ‘riedukimi’ i ngul dhëmbët një tjetër personi në Shtëpinë e Bardhë

  Qeni i presidentit amerikan, i quajtur Major ka kafshuar sërish një njeri në Shtëpinë e Bardh pasi u rikthye nga seanca e ‘riedukimit’. Në...

Çfarë po ndodh në Shtëpinë e Bardhë?A po dalin gjërat jashtë kontrollit?

Qeni i shumëfolur i presidentit Joe Biden, Major, ka  marrë sërish vëmendjen e mediave amerikane. Mësohet se Major, pas rikthimit, ka kafshuar sërish punëtorin,...

Latest news

- Advertisement -spot_img