- Advertisement -spot_img

TAG

soreca

Edi Rama dhe Soreca ndjekin nga afër punimet në shkollën e re në Kamëz

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ka ndjekur nga afër punimet në bllokun e dytë të shkollave të reja...

“Dita Botërore e Lirisë së Medias”, Soreca: Themeli i demokracisë mund të…

  Soeca: Liria e shtypit është një gur themeli i shoqërive demokratike, e cila mund të lulëzojë vetëm nëse qytetarët kanë qasje në informacion të...

Luigi Soreca takim virtual me përfaqësues të PE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka postuar në tëitter për takimin e mbajtur me disa prej përfaqësuesve të parlamentit Europian për...

Sekuestrimi i pasurive të 3 ish-gjyqtarëve, reagon Soreca

  Luigi Soreca: Lajm i mirë sot që Gjykata Speciale ka pranuar kërkesën e SPO për të sekuestruar pasuritë e 3 ish-gjyqtarëve të Kushtetueses & Lartë....

Luigi Soreca: Të presim me qetësi, jo konkluzione pa u numëruar edhe vota më e fundit

    Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca bëri thirrje mesditën e së hënës që të gjithë në Shqipëri të presin me qetësi derisa të...

Publikimi i të dhënave personale/ reagon Soreca: SPAK ka nis hetimet

  Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca gjatë një takimi të mbajtur me përfaqësuesit e partive poolitike në qarkun e Elbasanit, u pyet...

Soreca i ashpër: Shqipëria ka ende shumë rrugë për të bërë

Luigi Soreca është treguar i prerë në atë çka pret që Shqipëria të bëjë për t’i hapur rrugën anëtarësimit në BE. Në prezantimin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img