- Advertisement -spot_img

TAG

thesar

Shërbëtorja në Tiranë “përlan” thesarin që nëna kishte lënë amanet të hapej pas vdekjes

Gjatë viteve të fundit të jetës L., sa herë i takonte vajzat, dhëndurët nipat dhe mbesat, iu thoshte vetëm një amanet. “Kur të vdes,...

Ishte duke ecur në një pyll, zbulon thesarin 2500-vjeçar

Një thesar i epokës së bronzit me rreth 50 xhevahirë dhe objekte të tjera 2500-vjeçare u gjet rastësisht nga një alpinist në Suedi. Ky...

“Pasi luftuam 12 orë në mbrojtje të Thesarit, zv.ministri i Rendit na tha…”! Rrëfimi i “shefit të FNSH”, që vuajti 15 vite në burgjet...

Publikohet historia e panjohur e ndodhur në muajin mars të vitit 1997, kur grupe të armatosura sulmuan me armë objektin e rëndësisë së veçantë...

Latest news

- Advertisement -spot_img