KATEGORIA

YOUR STORY

La futbollin për dëshmitarët e Jehovait, historia e rrallë e talentit 23-vjeçar

Peter Knowles ishte një nga talentet e mëdha të futbollit anglez në vitet ’60 dhe një nga lojtarët kryesorë të Wolverhampton (61 gola në 174...

Video virale/Kur pagëzimi nuk shkon ashtu siç pritej

Në një video që është bërë virale në TikTok, një djalë i vogël ka ndërprerë ceremoninë e pagëzimit në New York. Candace Williams ishte duke...

Moment prekës/ Videoja që përloti të gjithë, Luizi bën gjestin e mrekullueshëm

Pavarësisht se është në kulmin e suksesit të tij, Luiz Ejlli vijon të tregojë zemrën e tij të bardhë, atë që publiku e ka...

Historia e çuditshme e çiftit që jeton si në vitin 1930: Ne e duam magjepsjen e asaj epoke

Të gjithëve u pëlqen estetika dhe kultura e periudhës ndërmjet dy luftërave, por një çift nga Britania e projektuan të gjithë jetën e tyre...

Historia e shqiptarit që gatuan ushqim në Singapor

SINGAPOR- Zgjohet herët në mëngjes, punon me orë të gjata dhe bën punë të lodhshme manuale, ndaj dhe jeta si shitës mund të mos...

Lajmsja nga Elbasani që ka martuar mbi 60-të çifte zbulon pak nga sekreti i saj

Nga Entela Duka Elbasan-57-vjeçarja Bukurie Filja nga qyteti i Elbasanit mund të konsiderohet “kupidi” i dashurisë. Ajo gjatë gjithë jetës së saj thotë se ka ...

Inagurohen ambjentet dhe shërbimet e reja të Klinikës Biqiku

  Klinika Biqiku pararojë dhe lider në fushën e mjekësisë ka zgjeruar gamën e shërbimeve dhe ambjenteve të saj.E vendosur në një nga rrugët më...

Nga Afrika në Shqipëri/ 25-vjeçarja: Zbulova një mrekulli në tokë

Të udhëtosh nga Afrika në Shqipëri, nuk është e lehtë. Por Joana, e ndërmori këtë udhëtim pa e ditur se çfarë po e priste. Shkodra...

Agimja e moshuara që rregullon pompat dhe motorat e makinave në Elbasan

Disa profesione kanë qenë të paragjykuara për gratë edhe në komunizëm. Megjithatë edhe në atë periudhë shpesh promovoheshin ‘gratë novatore’ që bëheshin shembull për të...

50-të vite dedikuar punës së dorës: Artizania nga Elbasani thirrje vajzave ta trashëgojnë traditën!

Ishte veçse 10-të vjeçe ,qëkurse Dafina Bërdufi nga Gjinari nisi të endë punime me dorë e që nga ajo kohë zor se e ndan...

Lajmet e fundit