KATEGORIA

YOUR STORY

DW tregon historinë e shqiptarit të dashurar pas “Benz”-it, Luani: Kam 15 vjet që e kam blerë, as motorin s’i kam ndërruar

GJERMANI- Deutsche Welle ka publikuar historinë e një 70-vjeçari shqiptar, i cili prej 15 vitesh ka në pronësi një Mercedes-Benz E-Class me të cilin...

Vogëlushi inspirues! Mekaniku 8 vjeçar nga Berati që riparon kamionët e rëndë

“Unë jam Arbër Kajo, gjyshi Enloenit, shofer makinash të rënda prej 47 vitesh”. “Unë Drini Kajo, babai Enloenit dhe punoj në servis me makinat e...

Adriana Matoshi feston ditëlindjen, i dashuri 21-vjeçar e uron në mënyrën më të veçantë

Aktorja Adriana Matoshi feston sot ditëlindjen e 42-të, dhe sigurisht nuk mund të mungonte urimi i partnerit të saj, 21-vjeçari afrikan, Keith Owen Groeneveld. Futbollisti...

‘Burri më godiste me dërrasa dhe çekiç. Rrihte keq edhe dy vajzat’. Historia rrëqethëse e nënës së 5 fëmijëve

Etleva Sorra është 43 vjeçe dhe jeton në Kashar të Tiranës. Jeta për të nuk ka qenë aspak e thjeshtë. Ajo ka përjetuar një...

Rrëfimi tronditës i vajzës: Murgesha më përdhunoi 1 vit rresht

Franca është e tronditur nga një raport që ka zbuluar skandalin në Kishën Katolike ku 330.000 fëmijë janë abuzuar seksualisht nga murgeshat dhe priftërinjtë...

Fiori Dardha nxjerr foton prekëse nga spitali duke qarë: “Nuk ka tmerr më të madh të shohësh njeriun më të shtrenjtë të shuhet”!

Fiori Dardha humbi para disa kohësh njeriun më të shtrenjtë të jetës, nënën e saj. Moderatorja e njohur kishte treguar prej kohësh se nëna...

Braktisi Moskën për djalin nga Korça, historia tragjike e ruses që vuajti 10 vite në burgjet e Enver Hoxhës, e akuzuar si agjente e...

Publikohet historia e panjohur e ruses Taisa Btkina (Pisha), me origjinë nga Tula e Rusisë, fëmija e tretë e një familje shumë të varfër...

Gjyshërit e Evgjeni Baxhos me lot në sy, kërkojnë të dinë çfarë ndodhi me mbesën

Ditën e sotme, emisioni “Shqipëria Live” riktheu në vëmendjen e publikut vdekjen e mistershme të Evgjeni Baxhos. Kjo e fundit ndërroi jetë më 18...

Biseduan pasi doli nga burgu. Ai e donte me kokë. Flet nëna e Elton Metajt që vrau të shoqen Sabrina Bengu

  Në lidhje me ngjarjen e rëndë të mbrëmjes së djeshme në Fier, ku 31-vjeçari Elton Meta vrau të shoqen Sabrina Bengaj, ka folur edhe...

Rrëfimi prekës i Sherif Merdanit: Komunistët na morën mbi 4 kuintalë flori. Vëllain 6-muajsh e çoja në qeli në -10 gradë që t’i jepte...

Artisti dhe këngëtari i njohur Sherif Merdani u nda nga jeta pak ditë më parë në moshën 81-vjeçare, si pasojë e një sëmundje të...

Lajmet e fundit