- Advertisement -spot_img

TAG

Ukrainë

“Ide idiote”/ Gratë ushtare marshojnë me taka, por pse?

Autoritetet vendase në Ukrainë e kanë gjetur veten në mesin e shumë polemikave pasi shpërndanë fotografi ku dukeshin gra ushtare që praktikoheshin për një...

Ndahet nga jeta 10-vjeçarja me trupin e plakur të një të moshuare

Një vajzë e vogël trupi i së cilës i ngjante asaj të një 80-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rrallë, tragjikisht ka ndërruar...

U prangosën për t’i vërtetuar dashurinë njëri-tjetrit, çifti ndahet pas 4 muajsh

Dy të rinj të dashuruar nga Ukraina që u prangosën së bashku në ditën e Shën Valentinit për të vënë në provë marrëdhënien e...

UEFA i kërkon Ukrainës të ndryshojë fanellën para Europianit

UEFA i ka kërkuar Ukrainës që të heqë sloganin “Lavdi heronjve tanë”, nga fanella e saj për EURO 2020, pas ankesës së paraqitur nga...

U distancua nga rrjetet sociale, vdes papritur “Barbie njerëzore”

Një stiliste e poete e njohur e rrjeteve sociale në Ukrainë, ka vdekur papritur në Odesa. 32-vjecarja Olga Arkhangelskaya, e cila bashkë me shoqen e...

Shkencëtarët ukrainas në panik, zgjohet Çernobili famëkeq

Reaktori numër 4 në termocentralin e Çernobilit në Ukrainë është rizgjuar duke shkaktuar një shqetësim të madh pas 35 vitesh nga shpërthimi i tij....

Rreshtohen avionët supersonik pranë kufirit me Ukrainën, në pritje të urdhrave për të vepruar

Rreth 150 kilometra larg kufirit mes Rusisë dhe Ukrainës, 15 avionë supersonik luftarakë rusë janë rreshtuar në një bazë ushtarake, në pritje të urdhrave...

Prag lufte me Ukrainën. Pse Rusia po alarmohet me Shqipërinë

Stërvitja më e madhe e ushtrisë amerikane në Evropë, “Defender Europe 21” do të zhvillohet për herë të parë në Shqipëri, duke mbledhur në...

EKSKLUZIVE/Shqiptari që dyshohej për vrasje në tentativë në Ukrainë dhe lider i i kartelit të drogës,pjesë e personave që morën një pasaportë maqedonase nga...

Afera “Mafia” , po e dëshmon pafuqinë e shtetit të së drejtës, i cili është i pushtuar, i shkelur dhe i mbështjellë nga një...

Spitali Covid shkrumbohet nga flakët, humbin jetën tre pacientë dhe një mjek

Tre pacientë që ishin shtruar në kujdesin intensiv dhe një mjek humbën jetën pasi një spital që trajtonte të infektuarit me koronavirus u përfshi...

Latest news

- Advertisement -spot_img