- Advertisement -spot_img

TAG

vaksinat

A do të lëvizin lirshëm shqiptarët drejt BE-së? Flet Varhelyi

Komisionieri evropian për Zgjerimin Varhelyi i pyetur mbi mundësinë e lëvizjes së lirë të shqiptarëve drejt vendeve të BE-së u shpreh optimist dhe pas...

Rama konferencë me Varhelyi: Zëri i arsyes në KE për të mos e lënë jashtë Ballkanin nga shpërndarja e vaksinave

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur nga Rinasi një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë...

Ministrja e shëndetësisë zbulon vaksinën që po rezulton shumë efektive

  Në seancën e sotme në Kuvend, ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu foli dhe për procesin e vaksinimit, që sipas saj po ndikon direkt në...

Mediat ruse i bëjnë jehonë lajmit për miratimin e vaksinës “Sputnik V” në Shqipëri

    “Shqipëria ka miratuar përdorimin e Sputnik V, një vaksinë ruse COVID-19, vendi i ballkanit ka marrë tashmë dërgesën e parë”, shkruhet në artikull. “Fondi Rus...

Skandali i vaksinave të skaduara, reagon ISHP: Janë sjellë brenda standardeve

  Pas denoncimit të ish-ministrit të Shëndetësisë, Tritan Shehu se vaksinat e ardhura në Shqipëri janë skaduar, ka reaguar Instituti i Shëndetit Publik. Përmes një...

Ylli Manjani publikon foton e vaksinës së skaduar

  Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një postim në rrjetin e tij social, ka publikuar një foto që i është dëguar nga qendra...

Çfarë po ndodh me vaksinat AstraZeneca dhe Johnson&Johnson

  Komisioni Europian ka vendosur të mos rinovojë kontratat e vaksinave Covid-19 vitin e ardhshëm me kompani të tilla si AstraZeneca dhe Johnson & Johnson,...

Qendrat e vaksinimit në Shqipëri bosh, çfarë po ndodh?

  Një tjetër qytet është duke hasur probleme me vaksinimin. Burime për ‘Infowebtv’ bëjnë me dije se qyteti i Lezhës ka mungesë vaksinash dhe për...

Mbërrijnë në Shqipëri 100 mijë vaksina anticovid,Rama : Një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 100 mijë vaksina anticovid në vendin tonë, ndonëse me një ditë vonesë për shkak...

Gjermania nis negociatat për të blerë vaksinën ruse

  Gjermania është gati të fillojë negociatat me Rusinë për të marrë vaksinën ruse Sputnik V COVID-19, duke shtuar se çdo marrëveshje përfundimtare varet nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img