- Advertisement -spot_img

TAG

valle

Do kërcejë vetëm nusja e dhëndri, dasmorët të rrinë në tavolina. Urdhri i çuditshëm

Nusja e dhëndri do të luajnë valsin e parë, por mysafirët nuk do të mund të kërcejnë valle. Dasmat në Maqedoninë e Veriut do të...

Meta ia merr valles në Krujë, kë dekoroi me Titullin ‘Mjeshtër i Madh’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar sot qytetin e Krujës, aty ku spikat identiteti ynë kombëtar dhe çdo gjë identifikohet me emrin e...

Gjest emocionues/ Mjekët dhe pacientët kërcejnë dhe këndojnë tek Covid 2

Në spitalin “Shefqet Ndroqi”, Covid 2, asambli i valleve dhe këngëve popullore kanë realizuar një gjest emocionues për mjekët dhe pacientët me Covid. Pacientët...

Latest news

- Advertisement -spot_img