- Advertisement -spot_img

TAG

votimet

Ish kreu i KQZ, Kume: Nuk u bë e mundur sepse nuk donin partitë politike, nuk ishte në interesin e tyre dhe e…

Ish kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume, ka qenë i ftuar në studion e Fax Neës, ku ka folur në lidhje me...

Një votim larg nga shkarkimi, reagon presidenca për Komisionin Hetimor për Metën

Në një kohë kur Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Ilir Metës është duke raportuar gjetjet për shkeljet që sipas tyre presidenti i ka...

Ndërpritet numërimi i fletëve të votimit, Çfarë po ndodh në Kamëz? 

  Pas Gjirokastrës, është ndërprerë numërimi edhe në KZAZ nr. 27 në Kamëz. Shkak i ndërprerjes së punës është bërë lodhja e numëruesve të fletëve...

Zgjedhjet 2021/ Përfundon numërimi i votave, ky është burgu ku PD-ja shpallet

  Pasditen e sotme janë numëruar votat e të dënuarve në burgun e Rrogozhinës. Në këtë institucion të vuajtjes së dënimit kanë votuar 53 të dënuar. Pas...

Rrogozhinë/ Plas sherri për votat, Policia rrethon zonën dhe shoqëron disa persona

  Përplasje fizike mes anëtarëve të dy subjekteve politike gjatë procesit të numërimit në Rrogozhinë. Konflikti raportohet se ka ndodhur brenda KZAZ dhe më pas personat...

Kryeson Elbasani, 31,870 vota të pavlefshme deri tani

Numri i votave të pavlefshme deri tani është 31,870 vota. Qarku më numrin më të lartë të votave të pavlefshme deri tani është Elbasani me...

Rekord fletash votimi të pavlefshme, mbi 5.4 % e totalit

  Një rekord fletësh votimi janë shpallura të pavlefshme në zgjedhjet e 25 prillit të vitit 2021. Deri më tani KQZ ka numëruar gati 563 932...

LAJM I FUNDIT/ E PAPRITUR! Jep dorëheqjen Tom Doshi nga lista si deputet në zgjedhje…

Tom Doshi, deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe kryetar i Partisë Social-Demokrate largohet nga politika. Vetëm pak minuta më parë ai ka njoftuar tërheqjen me...

PS merr fitoren e parë, si u ndanë votat në bashkinë e vogël

Partia Socialiste ka marrë fitoren e parë në Shqipëri. Bëhet fjalë për Pustecin, ku janë numëruar të gjithë votat dhe sipas rezultateve përfundimtare Partia...

Durrës/ Edi Paloka: Është momenti të shohim nga e ardhmja, fitorja është e sigurt

  Edi Paloka nga qyteti i Durrësi u shpreh i bindur për fitoren. Në një deklaratë për mediat, drejtuesi Politik i Qarkut Durrës shprehu falenderimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img