“Të hapen shtëpitë publike dhe të kthehet dènimi me vdèkje!” Deklarata e fortë e…

0

Aktorja e njohur e humorit, Delinda Disha ka reaguar për diskutimet e ditëve të fundit rreth abùzimeve sèksuale që kanë trònditur vendin duke bërë thirrje që të hapen shtëpitë publike dhe të kthehet dènimi me vdèkje.

“Është problem i shoqërisë shqiptare. Jam pro dènimit të këtyre individëve. Me asnjë të drejtë asnjëri nuk duhet të cènojë jetën e një fëmije, ëndërrat e tyre. Të kthehet dènimi me vdèkje, e meritojmë. Jam edhe që të hapen shtëpitë publike. Ndoshta mund ti lëshojnë fustrimet e veta dhe nuk do ketë kështu lloj fènomenesh që janë të tríshta dhe të dhímbshme.

Jo se nuk ndodhin në Amerikë apo Evropë, por rasti i fundit ishte një nismë e mirë dhe më pëlqen që shoqëria shqiptare reagon, që po bëhemi një sepse është e vështirë që shqiptarët të bashkohen,” tha Delinda për emisionin “Mes yjesh”.

Kujtojmë se pèrdhunimi i 15-vjeçares nga roja i shkollës në Babrru dhe tre persona të tjerë ishte rasti që i la të gjithë pa fjalë dhe u zhvilluan marshime për ti dhënë fund “Fëmijërisë së vjèdhur”.

Edhe deklarata e Adriana Berishës për dhùnën sèksuale në Jetimoren e Shkodrës e trònditi vendin, për të cilën pati shumë reagime, por dy djem që kanë qenë pranë saj kanë konfirmuar abùzimet që përjetoi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu