23 vjeçari shqiptar në gjendje të dehur sulmon 6 makina

0

Mbrëmjen e djeshme, Karabinierët arrestuan shtetasin shqiptar T.S, një 23-vjeçar shqiprtar me banim në fshat, pa dokumente të rregullta, i cili ishte autori i dëmtimit të gjashtë makinave të parkuara përgjatë Via Verdi di Caravaggio.

Ngjarja në fjalë është regjistruar në komunën Caravaggio, ku i riu pasi dëmtoi makinat u largua.

Ndërkohë, një banor i zonës i shqetësuar nga zhurma doli për të parë se çfarë po ndodhte dhe më pasi pa të riun duke dëmtuar automjetet njoftoi policinë. Dy ekipe të policisë u vunë në ndjekje të shqiptarit, i cili pas arrestimit pavarësisht se ishte i dehur pranoi ngjarjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here