4 vite pas vdekjes së gruas, Pirro Dhima dashurohet sërish! Kush ia ‘rrëmbeu’ zemrën

0

Mediat greke kanë vënë në qendër të vëmendjes, jetën romantike të Pirro Dhimës. ‘Protothema’ shkruan se shqiptari ka gjetur dashurinë dhe gruaja është e njohur nga televizionet greke. Katër vite pas vdekjes së bashkëshortes, Pirro ka gjetur dashurinë te sportistja Afërdita Skafida, e cila mori pjesë në raundin e dytë të ‘Survivor’.

Çifti ka qenë në një event të organizuar nga Ioanna Ciambani. Si Pyrros Dimas ashtu edhe Afërdita Skafida nuk kanë bërë asnjë deklaratë për këtë çështje dhe duket se nuk shqetësohen nga blicet e fotografëve, pasi e dinin që do të kishte kamera.

Kush është Afërdita Skafida?

Skafida është atletja e cila garon me ekipin olimpik grek. Ai ka lindur më 20 mars 1982. Merret me kërcimin së shkurtër, në të cilin mban rekordin kombëtar me lartësinë 4.48 m që arriti në kampionatin panhelen të atleteve në qershor 2005 në Athinë. Ajo mban vendin e 4-të në performancë në Evropë dhe të 9-tin në botë në vitin 2008. Më 30 janar 2010 vendosi një rekord të ri Panhelenik gjatë një dite në pistë të mbyllur, duke kaluar 4.41 m.

Çfarë ka thënë Pirros Dhima për betejën e bashkëshortes me kancerin:

“Gjithçka ndodhi aq shpejt sa nuk e kuptuam. Vrapuam aq shpejt për ta përballuar, sa në fund u mblodhëm befas në shtëpi. Më kujtohet kur shkonim në shtëpi pas operacionit, ajo ngrihej natën, kur fëmijët flinin dhe qante vetëm. E lashë ta trette gjithë këtë për dy, tre ditë. Në një moment i them asaj: “Kjo gjë që po bën nuk po ndodh më. Kjo është e keqe. “Nuk po ndihmoni veten, nuk po ndihmoni fëmijët apo mua”. “Do të vdes”, më thotë. “Dhe unë do të dal në rrugë nesër dhe mund të përplasem me një kamion dhe të vdes. “Askush nuk e di se kur do të vdesë”, iu përgjigja. Që nga ajo ditë ajo ishte një luftëtare, ajo dha një luftë të denjë kundër kancerit. Nuk kam fjale”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu