Aksident ‘i frikshëm’ në Itali/ ‘Mini Cooper’ përfundon brenda lokalit, 5 të plagosur

0

ITALI- Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Itali. Ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Caltagirone, ku një shofer 76-vjeçar humbi kontrollin e mjetit tip ‘Mini Cooper’ dhe u fut në lokal të mbushur me klientë.

Siç raportojnë mediat italiane, 6 persona mbetën të plagosur nga aksidenti, mes të cilëve një 56-vjeçar i cili ndodhet në gjendje të rëndë. Aksidenti dyshohet se ka ndodhur për shkak se i moshuari shtypi gazin në vend të frenave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu