Aktori i Portokalli, Florjan Binaj, del pozitiv me coronavírus. Testohen të gjithë aktorët dhe punonjësit

0

Aktori i “Portokalli”, Florjan Binaj është ínfektuar me korònavírus. Burime për Faxweb.al konfirmojnë se ka rezultuar pozitiv. E gjithë trupa e aktorëve të spektaklit të humorit dhe punonjësve i janë nënshtruar tèstit, përgjigjet e të cilave pritet të dalin nesër. Para 10 ditësh, aktori Binaj ka qenë për rafting në Përmet, Glikotë dhe Vjosë.

Rasti i aktorit përfshihet edhe në përditësimin e ditës së sotme nga Ministria e Shëndetësisë që konfirmoi 66 raste të reja me Còvid gjatë 24 orëve të fundit. Shpërndarja gjeografike e të identifikuarve pozitivë është: 32 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 7 në Vlorë, 6 në Durrës, nga 3 raste në Shkodër dhe Fier, nga 1 rast përkatësisht në Tropojë, Lezhë, Elbasan.

Aktualisht ne sherbimin ínfektiv po marrin shërbim 55 pacientë, 8 prej tyre janë në terapi íntensive ndërsa 2 janë të íntubuar. Në vendin tonë janë aktualisht 663 persona aktivë me Còvid-19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu