AMT ndalon në Elbasan për mbledhjen e firmave

0

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka vijuar me turin e takimeve në kuadër të peticionit për mbledhjen e firmave që të ringrihet Teatrit ashtu siç ishte.

Pas Kukësit, Shkodrës dhe Matit, Lezhës dhe Lushnjes, radhën e ka Elbasani.

Pavarësisht motit të keq, aleanca ka mbërritur në Elbasan dhe dhjetëra qytetarë i janë bashkuar thirrjes për mbledhjen e firmave.

Mes artistëve të mbledhur renditet edhe Neritan Liçaj, i cili është shfaqur gjithmonë në protestat kundër shembjes së Teatrit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu