Begaj uron efektivët për 110-vjetorin e Policisë së Shtetit: Respekt i thellë për të gjithë ju që i shërbeni atdheut me përkushtim

0

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për 110-vjetorin të themelimit të Policisë së Shtetit.

Begaj në ‘Facebook’ ka uruar të gjithë punonjësit për kontributin e efektivëve pranë Policisë dhe për partnerët ndërkombëtarë që mbështesin misionin e këtyre të fundit.

Sakaq shton se duhet një nderim i thellë për të gjithë ata efektivë të cilët kanë humbur jetën në emër të detyrës të cilët janë një frymëzim për të gjithë shqiptarët.

Postim i plotë:

Sot, në 110-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit shpreh respektin më të thellë për të gjithë punonjësit e policisë, që kanë shërbyer pranë saj që nga themelimi e deri më sot.

Mirënjohje për kontributin, mundin, sakrificat dhe përkushtimin e pakursyer të çdo efektivi të Policisë së Shtetit, që e ka mbajtur me nder uniformën në emër të misionit të shenjtë të mbrojtjes dhe garantimit të rendit publik dhe jetës së qytetarëve. Falënderim për partnerët ndërkombëtarë që mbështesin dhe na ndihmojnë në përsosjen e standardeve në funksion të përmbushjes së misionit të Policisë së Shtetit. Nderim të thellë për të gjithë ata, që në emër të detyrës dhe sigurimit të rendit në vend kanë bërë sakrificën më sublime, duke dhënë jetën në përmbushje të detyrës.

Le të shërbejë sakrifica e tyre si frymëzim për të gjithë shqiptarët, me uniformë ose jo, për t’i shërbyer gjithmonë atdheut me përkushtim e vetëmohim…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu