Beyonce bëhet gruaja e parë me ngjyrë që kryeson top listën e këngëve country

0

Përpara publikimit të albumit të saj, i cili do të godasë skenën e muzikës country, këtë javë, Beyonce u bë gruaja e parë me ngjyrë që kryeson listat amerikane në atë zhanër.

Kënga e saj “Texas Hold ‘Em” u shfaq në mes të Super Bowl në fillim të këtij muaji dhe ka debutuar në listat e Billboard në vendin e parë të “Hot Country Songs”.

Një këngë e dytë, “16 Carriages”, është gjithashtu në atë tabelë, duke zënë vendin e nëntë.

“Para triumfit të ‘Texas Hold ‘Em’, asnjë grua me ngjyrë ose femër e njohur si dyracore, nuk kishte kryesuar më parë atë tabelë”, tha gjurmuesi i industrisë Billboard.

Country është një stil muzikor kryesisht amerikan me ndikime nga Afrika, e cila u zhvillua kryesisht nga instrumentet e sjella në Shtetet e Bashkuara nga njerëzit e skllavëruar në vitet 1600 dhe 1700.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu