Chelsea vazhdon kontratën me Thiago Silvën edhe për një vit

0

Thiago Silva ka bindur të gjithë brenda gjashtë muajve dhe do të vazhdoj të jetë një lojtar i Chelseat.

Mbrojtësi veteran erdhi në Londër si lojtar i lirë pad largimit nga PSG duke nënshkruar kontratë dy vjeçare.

Mirëpo vetëm pad një viti e gjysmë, ai ka vazhduar bashkëpunimin me Chelsean edhe për një vit tjetër.

Veterani brazilian ka nënshkruar me Chelsean deri në qershor të vitit 2023.

Vet qendërmbrojtësi është shprehur i lumtur me vazhdimin e kontratës me blutë e Londrës.
“Të luash këtu me Chelsean është një kënaqësi e madhe. Nuk e kam menduar se do të mbetëm për tri vite dhe jam shumë i lumtur për këtë”.

“Dua të falënderojë tifozët, klubin, Marian dhe Abramovichin për këtë mundësi. Do të jap gjithçka për këtë klub”, ka deklaruar Silva

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu