CONFERNCE LEAGUE / West Ham United finalistja e parë

0

Kanë arritur të kalojnë në finalen e Conference League, trofeu i tretë për nga rendësia britanikët e Premier League

HOLANDE – West Ham United është skuadra e pare finalist e Conference League pasi eliminoi AZ Alkmaar me rezuzltatin e përgjithshëm 3-1 pas dy ndeshjeve.

Në fundin e ndeshjes në Holandë anglezët shënojnë edhe golin e nokautit për të mbyllur gjithçka.

Ndërkohë që do t’i duhet të presin shtesat për të mësuar se përball kujt dote luajnë në finale mes Bazelit dhe Fiorentinës, të cilët i mbyllën të dyja ndeshjet gjysmëfinale në barazim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu