Dëshmia tronditëse e abuzimit/ 27-vjecarja jetime tregon çfarë ndodhi me të dhe shoqet

0

Një vajzë e dhunuar dikur në fëmijërinë e saj ka marrë guximin dhe ka denoncuar të gjithë abuzuesit.

27-vjecarja e rritur jetime në Shkodër ka arritur të gjejë forcën për t’i treguar dhe denoncuar në polici abuzimin nga personat që kishin për detyrë që ta mbronin dhe kujdeseshin. Historinë e saj 27-vjecarja e ka treguar edhe për emisionin dua të të bëj të lumtur ë do të transmetohet të shtunën në Top Channel.

Dëshmia është tronditëse dhe një akuzë e fortë. Autorja e emisionit dua të të bëj të lumtur, Arbana Osmani tregon për bisedën me vajzën guximtare.

Vajza është e sigurt tashmë nën mbrojtjen e policisë. Ajo ka marrë statusin e posaçëm, ndërsa një hetim në shkallë të gjerë ka nisur prej kohës në ndjekje të personave të përfshirë në përdhunim me disa fëmijë jetimë në Shkodër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu