“Të hënksha k… tat”/ Zbardhen të tjera përgjime tek “Bishti i Zhurit”: Ai doktori jam që ishim atë natë

0

Prej kohësh dihet që në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit” në Rrogozhinë, kryej aktiviteti i prostitucionit. Ky rast ishte denoncuar edhe në media, por deri më tani nuk ishte marrë asnjë masë, edhe pse gjithçka ndodhte ditën për diell.

Vetëm pak ditë më parë policia duket se u hodh në veprim.

Ndërkohë të tjera përgjime janë zbardhur nga dosja “Zhuri”, ku nga vëshgimi i bërë në terren, oficerët e Policisë vunë në pranga dy pronarë hotelesh dhe 5 vajza që ushtronin prostitucion.

Sipas hetimeve, rezulton se shtetaset e arrestuara qëndronin në rrugë, ku edhe gjenin klientë, raporton panorama.

PËRGJIMET

Më datë 27.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx546, ku Greta thotë se është te puna lart në Çermë dhe e orienton të ecë për ku ikën në Durrës, te lokali me tulla pa kaluar karburantin dhe i thotë: “Hajde knej, se dal unë, kam një xhup të zi”.

Më datë 27.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx546, ku Greta i thotë: “Ku je?”. E orienton për të gjetur rrugën, pasi kishin dalë te rruga e vjetër e Rrogozhinës dhe se ishin tri goca. Personi i paidentifikuar thotë: “Oho, po jo publike, mos e bëj publike, ca më duhet mua tre”.

Më datë 27.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx726, ku ky i thotë: “Ai doktori jam që ishim atë natë, shoku i Selit” dhe i kërkon të shkojë ndonjë ditë andej dhe se do të ishte dhe shoqja e saj. Dhe e lënë pas Vitit të Ri, se Greta do ta fikë telefonin dhe në datë shtatë pas Vitit të Ri e hap.

Më datë 28.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx032, ku komunikon se është te Bishti i Zhurit te puna, ndërsa personi i paidentifikuar i thotë se do të shkojë ta marrë dhe të ikin nga Fieri.

Greta i thotë: “Nuk vij unë andej, po deshe te hoteli këtu dhe se dhjetë është hoteli, 30 ajo.

Më datë 28.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx725, ku i thotë Gretës që të marrë Edin dhe ta dërgojë ku ishte atë natë dhe të rregullohej. Më datë 28.12.2019 ka një komunikim me numrin xxx788, ku i thotë Gretës: “O kurvë” dhe Greta i përgjigjet se po bënte një çik punët, të lahej dhe të shkonte ta merrte. Ka një komunikim më 29.12.2019 me numrin xxx817.

I çon sms: “Hape o majmune”, më pas: “Se kur t’shof nesër do të shkyj”. Më datë 01.01.2020, numri xxx914m i çon sms Gretës: “Kur t’kesh kohë më shkruaj në whatsup, se unë thjesht për përshëndetje, të kam shënu ti m’bëre bllok ose nesër jam në Shqipëri dhe numrin ma ka dhënë një shok”.

Ka një komunikim më datë 29.12.2019 me numrin xxx695. Ky i fundit i prezantohet si Elidoni, ku i kërkon llogari pse se hap telefonin. Ka një komunikim më datë 29.12.2019 me numrin xxx996.

Ai i dërgon sms me tekst: “Pse nuk flet, ça ke. Ku të gjej nesër të pa…?” dhe më pas i dërgon një sms tjetër: “Ose nam numrin e ndonjë shoqe tënde”. Ka një komunikim më datë 30.12.2019 me numrin xxx996, ku ky i fundit i kërkon Gretës të hapë telefonin dhe se ishte ai çuni që e kishte pa… herën e parë, para dy javëve. I kishte marrë numrin e telefonit te Bishti i Zhurit dhe i kërkon takim për nesër.

Po më datë 30.12.2019, me numrin xxx996, ku i çon një sms Gretës: “Moj hap celin, ku do të gjej, du të pa…. sdon mik ti, u ngope?” Ka një komunikim më datë 02.01.2020 me numrin xxx037.

Ai i çon sms me tekst: “Jam ai djali që u takuam në Rrogozhinë, hëngrëm pilaf bashkë”. Ka një komunikim më datë 02.01.2020, me numrin xxx306. Ai thotë se është turku “Mehmeti” dhe kërkon ta takojë.

Lënë takim të nesërmen në Fier. Ka një komunikim më datë 03.01.2020, me numrin xxx037. Ai i dërgon sms: “Ku je sot, të takohemi”. Dhe më pas i dërgon një tjetër sms: “50 bëjnë punë”, “Kthe përgjigje, do vish?”

Më datë 08.01.2020 ka një komunikim me numrin xxx015, ku bëjnë pazare dhe Myzejeni i thotë: “Më jep një pesëdhjetëshe e rrimë sa të duash ti, sa të kënaqesh ti dhe e lem pastaj”.

Më datë 08.01.2020 ka një komunikim me numrin xxx439, ku pyet Myzejenin si i ka ecur puna sot dhe ajo i përgjigjet: “Bereqaves, ça të jetë kismet, shumë dobët ikën refugjatët, ca nga Tirana e ca nga Durrësi. Sillem shumë mirë unë, e pastër jam e qejfin ta bëj, prandaj vijnë tek unë. Ato përtojnë të lahen, kan hall të kapin lekun, unë i fus nji dush nga poshtë, pse do thuash ti, unë e mbaj për vete pastërtinë, rroba ka plot”.

Më datë 08.01.2020 ka një komunikim me numrin xxx801, ku Myzejeni i thotë: “Më merr më vonë se kam punë tani, merr pas gjysmë ore sa të vishem e të rregullohem”.

Më pas, në një komunikim tjetër me këtë numër, i thotë Myzejenit: “Mbarove punë?” dhe Myzejeni i thotë: “Mbarova, po pi një redbull tani ma dha njëri dhe sa mbarova, të hënksha k… tat”.

Më datë 09.01.2020 ka një komunikim me numrin xxx439, ku Myzejeni i thotë: “Ika se nuk ka punë fare, kanë ikur refugjatët, s’ka punë si ka patur, nja dy veta kapa”.

Më datë 12.01.2020 ka një komunikim me numrin xxx439, ku i thotë: “Dje e pardje nuk dola, u lodha dhe po shplodhet robi, punë-punë përditë dhe sot dy veta kam kapur deri tani, në njëmbëdhjetë kam ardhur, në dymbëdhjetë fillova punë, ishalla më ecën pasditja se dhe vetëm jam, iku ajo tjetra se i mbaroi prezervativat ajo”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu