Detaje nga atentati tek “Komuna e Parisit”, autorët dyshohen vrasës me pagesë

0

Detaje të reja zbardhen nga ekzekutimi i 40 vjecarit Hekuran Billa.

Policia ka dyshime qe vrasja eshte kryer me pagese.

Autoret e kane gjurmuar per te mesuar levizjet e 40 vjecarit. E kane pritur sa eshte ngritur nga lokali ne zone dhe ka levizur me mjet dhe e kane qelluar me bresheri.

Ne vendngjarje jane sekuestruar rreth 30 gezhoja. Ndërkohë, siç raporton gazetarja Bezat arma mp5 automatike e përdorur në krim është e ngjashme me ato qe perdor garda dhe eshte cuar ne laborator. Kjo armë nuk rezulton e regjistruar ne shqiperi.

Po ashtu edhe mjeti Benz me portobagazh nuk rezulton i regjistruar. Targat e perdorura AA829 kane qene te vjedhura ne Lezhe nje vit me pare nga nje mjet RENAUL.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu