Djali i Maradonës: Kushdo që krahason Messin dhe babanë tim nuk e njeh futbollin

0

Diego Jr, djali i legjendës argjentinase, Diego Maradona, ka folur pas humbjes zhgënjyese të Argjentinës në ndeshjen hapëse ndaj Arabisë Saudite.

Ndër komentet e tij, ai kishte disa fjalë të ashpra për Lionel Messin, të cilin ai nuk e sheh si në të njëjtin nivel me babanë e tij. Argjentina u mund 2-1 nga Arabia Saudite të martën në një fillim katastrofik të një turneu që pritet të jetë ndër pretendentët për ta fituar. Në të kundërt, për sauditët, ishte shkak për të festuar një ditë feste kombëtare.
Maradona Jr foli për Radio Marte dhe diskutoi rezultatin shkatërrues për Argjentinën dhe krahasimet mes Messit dhe babait të tij.

“Njerëzit që krahasojnë Messin dhe babanë tim nuk e kuptojnë futbollin. Po flasim për dy planetë të ndryshëm, por nuk dua të heq dorë nga Messi ende”, ka thënë fillimisht Diego Jr.

Humbja shkatërruese e Argjentinës

Pas një pengese të vështirë, Argjentina tani duhet të marrë veten dhe të fillojë nga e para, duke e ditur se ka më pak hapësirë ​​për gabime. Siç e pranon Diego, ky është futbolli, ndonjëherë ka shqetësime.

“Jam i shkatërruar nga kjo humbje. Nuk mund ta besoj se e gjithë kjo ka ndodhur me të vërtetë. Humbja ndaj Arabisë Saudite është mendore”, shkruan Telegraf.

“Ata ishin të frikësuar, futbolli është i tillë. Ndonjëherë ndodh që të humbasësh edhe kundër kundërshtarëve shumë më të dobët”, përfundoi djali i Maradonës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu