‘Djemtë e Labërisë’ djég flamurin e Vorio-Epirit

0

Lëvizja patriotike “Djemtë e Labërisë” kanë djégur flamurin e Vorio-Epirit në várrézat e Këlcyrës, ku préhen éshtrat e 21 ushtarëve grekë të vrárë në lúftën Italo- Greke.

Siç shihet edhe nga pamjet, anëtarët e kësaj lëvizjeje të veshur kuq e zi dhe flamurin shqiptar në duar.

Kreu i kësaj lëvizjeje, Florijan Canaj u ka lëshuar ultímatum autoriteteve shqiptare që të ndërhyjnë për të hequr lapídarin në Qafën e Kiçokut që përkujton gjeneralin grek Dhimitris, të rënë në lúftën Italo- Greke.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu