E rëndë / Shqiptari mbyll gruan me 4 fëmijët në shtëpi dhe tenton t’i djegë, por mbetet vetë i vdekur (EMRI)

0

Një 47 vjeçar shqiptar është përpjekur të vrásë gruan dhe 4 fëmijët e tij në Itali duke i mbyllur ata në një dhomë dhe duke sperkatur derën me bènzinë, por ka mbetur vetë víktimë.

Tragjedia ndodhi natën në Civitella del Tronto: kur 47-vjeçari, Dritan Cobo, një shqiptar, vdíq pasi i vendosi zjarrin vilës ku jetonte me familjen, gruan dhe katër fëmijët. Njëri nga djemtë shpétoi nënën dhe motrat. Zjarrfikësit dhe karabinierët e stacioneve të Civitella del Tronto dhe Tortoreto ndërhynë në vend për të ndaluar flakët dhe nisën hètimet për shkákun e vdèkjes së shqiptarit.
Kur mbërritën zjarr fikësit, shqiptari ishte tashmë i pa jetë në oborrin para vilës. Gruaja e tij, 37 vjeç, kishte vështirësi në frymëmarrje dhe u shpètua nga polícia, duke pritur ardhjen e 118.

Operacionet e shùarjes ishin veçanërisht të vèshtíra, edhe për shkak të vèshtírësisë për të hyrë në shtëpi. Gruaja u transportua në spítalin e Sant’Omero për trájtimin e nevojshëm. Katër fëmijët e moshës 20, 19, 17 dhe 5 vjeç fatmirësisht nuk raportuan ndonjë pásojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu