Elbasan/ Arrestohen në tunelin e Kërrabës dy shtetas me makinën plot me “mall” (Emrat)

0

Një operacion antidrògë është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Elbasanit, ku kanë rënë në pránga dy persona. Ata janë zbuluar me një sasi prej 30 kilogramë drògë në makinë, teksa ishin duke udhëtuar nga Tirana në drejtim të Korçës.

Personat që kanë rënë në pránga janë Ildi Dushku dhe Ylli Spaho, të dy me banim në qytetin e Korçës, dhe u kapën sapo kanë kaluar tunelin që lidh Tiranën me Elbasanin. Spaho ka qenë me precedent penal të mëparshëm, pasi ka qenë në b urg për plágosje, dhe ishte liruar prej aty një vit më parë.

Nuk ka ende një njoftim zyrtar nga ana e policisë për këtë aksion që është kryer nga drejtoria e Elbasanit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu