KATEGORIA

ELBASANI

Elbasan/ Zbulohet plantacion kanabisi në Bodin, arrestohet 44 vjeçari. Procedohet kryetari i fshatit dhe xhaxhai i të riut

Elbasan/Vijon megaoperacioni policor anticannabis, i koduar “Territor i pastër”. Goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike, në fshatin Bodin. Identifikohet dhe vihet në pranga autori...

‘RROK N’KALA’, mbahet në Elbasan, promovon muzikën rrok në vend

‘RROK N’KALA’ ishte aktiviteti i radhës muzikor në qytetin e Elbasanit, i organizuar në portën e Kalasë historike. Të ftuar special ishin Urban Band dhe...

Akuzohet për një vrasje në vitin 2009, identifikohet dhe shpallet në kërkim 50-vjeçari në Elbasan

Akuzohet për një vrasje në vitin 2009, identifikohet dhe shpallet në kërkim 50-vjeçari në Elbasan. Policia Elbasan informon se vijon intensivisht puna hetimore nën drejtimin...

Lista me emrat fitues të anëtarëve të Senatit Akademik të Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”

Lista me emrat fitues të anëtarëve të Senatit Akademik të Universitetit te Elbasanit "Aleksandër Xhuvani": 1. Z. Sotir Lili Mali 2. Zj. Bederiana Todi Shyti 3. Z....

Emrat fitues për shefa departamentesh në 5 fakultetet e Universitetit të Elbasanit

Lista e emrave fitues për shefa departamenti, Fakulteti i Shkencave Humane 1. Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Përgjegjës i Departamentit të “Gjuhëve të...

Shpallet lista me emrat e dekanëve fitues të 5 fakulteteve të Universitetit të Elbasanit

Shpallen fituesit për postin e dekanit në fakultetet e Universitetit të Elbasanit. Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit Ekonomik, z. Shpëtim...

Iu zbulua arsenal armësh, kush është i arrestuari nga Peqini/ Në servisin e babait dhe vëllait të tij u gjet arma që vrau Emiljano...

Imer Manahasa, 43-vjeçari i cili u arrestua në Peqin, pasi në një objekt të ndërtuar pa leje, kishte fshehur arsenal armësh dhe drogë, rezulton...

Zbulohen arsenal armësh dhe drogë në Peqin, arrestohet 43-vjeçari

Peqin/Vijon me intensitet zbatimi i masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar "Sundimi i ligjit". Finalizohet pas një hetimi disajavor, me metoda proaktive, operacioni policor...

Mbahen zgjedhjet për organet drejtuese të universitetit “Aleksandër Xhuvani”

Zhvillohen sot zgjedhjet për autoritetet dhe organet drejtuese të Universitetit të Elbasanit ‘Aleksandër Xhuvani’. Zgjedhjet nisin në orën 08.00 dhe përfundojnë në orën 16.00. Janë hapur...

Operacioni “Tempulli” në Elbasan, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Elbasanit ka dhënë masat e sigurisë për të arrestuarit e megaoperacionit “Tempulli”. Njoftimi: Gjykata e Shkallёs sё Parё e Juridiksionit tё Pёrgjithshёm Elbasan në...

Lajmet e fundit