KATEGORIA

ELBASANI

Blindohet gykata dhe prokuroria e Elbasanit/ Sot jepet ‘masa e sigurisë’ për bandën e Laert Haxhiut, si u zbuluan vrasjet? (EMRA)

ELBASAN- Paraditen e kësaj të diele anëtarët e bansës së Laert Haxhiut do të dalin para Gjykatës së Shkallës së Parë në Elbasan,...

Librazhdi në ‘festën e mjaltit’, aty ku bletërritësit promovojnë produktet bio

Prodhimet e mjaltit këtë të shtunë, 30 shtator, mbushën qendrën e qytetit të Librazhdit. E kthyer në traditë prej vitesh bletërritës dhe fermerë të fshatrave të...

Arsimi, misioni i jetës/ Veiz Çota ka mësuar e edukuar me dhjetëra breza:Bojën e përgatiste nga farat e shtogut!

Disa prej momenteve që kanë shenjuar karrierën e tij në arsim i ka të fiksuara në këto fotografi bardhë e zi. I sheh shpesh, kujton...

Grabiten tre teqe në Kolonjë, shpallet në kërkim 34-vjeçari nga Elbasani

Një 34-vjeçar nga Elbasani është shpallur në kërkim si i dyshuar për vjedhjen e tre teqeve në Kolonjë. Policia dyshon se 34-vjeçari L.A., është autori...

Policia ndalon katër të rinjtë në Elbasan për prishje të qetësisë publike, por u gjen drogë në makinë

Specialistët për Hetimin Narkotikëve referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit E. Q., 20 vjeç, K. H., 23...

Ushtronin veprimtarinë në kundërshtim me ligjin:Proçedohen pronarët e dy subjekteve përpunuese të drurit në Elbasan

  Nga kontrollet në terren, Policia konstaton 2 subjekte ekonomike të përpunimit të lëndëve drusore që ushtronin veprimtarinë në kundërshtim me ligjin. Procedohen penalisht 2 pronarët...

Jo vetëm i vrasim femrat/-Një surprizë e bukur nga Peqini,që thyen çdo tabu në Shqipëri

Befasojnë në Peqin. Shkumbini thyen çdo lloj “tabuje” dhe merr një femër si zv.trajnere. Jemi mësuar që t’i shohim vajzat rëndom në gjykimin e...

Elbasan, mbahet Festivali Kombëtar i Orkestrës së Harqeve, Muzika e Dhomës dhe Krijimtaria e saj

Për të tetin viti radhazi në skenën e teatrit ‘Skampa’ mbahet Festivali Kombëtar i Orkestrës së Harqeve Muzika e Dhomës dhe krijimtaria e saj.9...

E rëndë në Gramsh/ Rrufeja godet tufën e bagëtive dhe vret 10 krerë dhi, shpëton mrekullisht çobani 38 vjeçar

Reshjet e shiut, të shoqëruara me bubullima, shkreptima rrufe, kanë përfshirë disa zona të Gramshit. Në fahatin Broshtan, rrufeja goditi një tufë me bagëti duke...

“Kurrë mos harro”, Gjykata e Elbasanit të dielën seancë

Seanca gjyqësore në lidhje me operacionin “Never Forget” zhvillohet në Gjykatën e Elbasanit ditën e diel ora 10.00. Prokuroria Elbasanit kërkon masën e arrestit...

Lajmet e fundit