Figura e njohur e Hollywood-it vritet brenda shtëpisë, dyshohet ta ketë ekzekutuar një grua

0

SHBA-Michael Latt, një konsulent marketingu dhe avokat i drejtësisë sociale me lidhje të forta me Hollywood-in, vdiq të hënën pasi një grua hyri në shtëpinë e tij dhe e qëlloi në kokë, thanë burimet e zbatimit të ligjit për The Times. Autoritetet besojnë se të shtënat ishin një akt i rastësishëm dhune.

Policia u kontaktua rreth orës 6 pasdite për të shtëna në rezidencën e Latt në bllokun 900 të Alandele Avenue. Oficerët mbërritën për ta gjetur atë me një plagë me armë zjarri në kokë. Ai u transportua në spital, ku ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra.

Një hetim paraprak zbuloi se Latt, 33 vjeç, u qëllua nga një grua që kishte hyrë në shtëpinë e tij pa lejen e tij. E dyshuari, e identifikuar nga policia si Jameelah Elena Michl, 36 vjeç, u arrestua me dyshimin për vrasje në vendngjarje. E marrë në paraburgim nga oficerët përgjegjës, ajo po mbahet në vend të garancisë prej 3 milionë dollarësh.

Michl u përshkrua nga forcat e rendit si një person që jetonte në automjetin e saj, i cili ishte parkuar aty pranë dhe u hoq si provë nga policia. Latt nuk e njihte sulmuesen e tij dhe informacionet fillestare treguan se asaj nuk iu dha akses në shtëpi, thanë burimet e zbatimit të ligjit për The Times.

Si kreu i Lead With Love, Latt mbikëqyri fushatat e marketingut me të famshëm si muzikanti Common dhe regjisori Ryan Coogler. Në vitin 2020, organizata udhëhoqi një fushatë për të dalë nga vota në prag të zgjedhjeve të nëntorit. Kohët e fundit, organizata udhëhoqi një fushatë të titulluar “Nderimi i grave të zeza” për të promovuar filmin e vitit 2022 “Till”, i cili tregoi historinë e Emmett Till, 14-vjeçarit të zi që u linçua në vitin 1955, dhe nënës së tij, Mamie.

“Ai ishte aleati përfundimtar – përdori çdo mjet që kishte për të ngritur zërat dhe punën e krijuesve zezakë,” shkroi shkrimtari Akilah Hughes, një mik i Latt’s, në X.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu