Gana mbërrin në Katar me shumë stil (video)

0

KATAR – Gana, një nga skuadrat e grupit H, mbërriti në Katar këtë të premte… me shumë stil. Lojtarët e kombëtares së Ganës, e cila mbështetet në Fatawu ‘Sportinguista’, kanë veshur kostumet tradicionale të vendit, duke treguar kulturën e tyre.

Të enjten, më 24 nëntor, në orën 17:00, Portugalia do të përballet me Ganën në raundin e parë të grupit H të fazës finale të Kupës së Botës “Katar 2022”. Uruguaji dhe Koreja e Jugut janë skuadrat e tjera të grupit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu