Gati për plazh, si të zgjidhni bikinit ideale për trupin tuaj

0

Ka ardhur koha për të kaluar ditët tuaja në plazh dhe ju jeni ende në kërkim të rrobave të banjës perfekte për trupin tuaj? Nuk keni nevojë të zhgënjeheni, përderisa ndiqni truket e stilimit që do të nxjerrin në pah pikat e forta të figurës suaj, duke shkëputur vëmendjen nga papërsosmëritë e vogla.

Rregullat e përgjithshme

  1. Përforcimi në reçipeta, pantallonat e shkurtra dhe printet e ndryshme në pjesën e sipërme dhe të poshtme të rrobave të banjës komplotojnë në favor të një beli më të lakuar.
  2. Sa më shumë ijë të tregojë një body, aq më shumë thekson belin. Prerjet e thella të gjoksit gjithashtu funksionojnë për të njëjtin qëllim.
  3. Rregulli që rregullon në mënyrë perfekte përmasat e papërsosura: Bashkojini pantallonat e shkurtra të errëta me një sytjena me ngjyra të çelura dhe të theksuara sipër. Përforcimi në sytjena “përforcon” përshtypjet e dëshiruara.
  4. Trupi i plotë është zgjedhja më e mirë për barkun problematik, pasi duket qartë se dëshiron ta mbulojë. Vijat vertikale ose perdet në zonën e barkut pakësojnë edhe më shumë bustin.
  5. Rripat e gjera elastike që lidhen pas qafës janë perfekte për dekoltenë e pasur, duke kombinuar mbështetjen e mjaftueshme dhe pamjen tërheqëse.
  6. Reçipetat pa rrip e bëjnë bustin të duket më i shkurtër.

Në veçanti, ndiqni këto këshilla për të gjetur rroba banje ideale për figurën tuaj

Nëse keni gjoks të vogël

– Fokusohuni te bikini që kanë reçipetat me tela, tela të poshtme ose të dyja, pasi këto janë armët më të rëndësishme që shtojnë pikë në zonën në fjalë.

– Modelet e mëdha si dhe fustanet e lezetshme në pjesën e sipërme të bikinit dhe ngjyrat e ndezura fluoreshente janë aleatë idealë për një bust më të plotë.

Plus: Gjerdanët e gjatë të bërë nga guaska, koralet dhe gurët janë një truk shumë i zgjuar që do t’i shtojë volum zonës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu