Gruaja fiton lotarinë duke përdorur numrat që pa në ëndërr

0

Një grua australiane fitoi një xhekpot llotarie me vlerë më shumë se 670,000 dollarë duke përdorur një sërë numrash që pa në ëndërr.

Gruaja nga Altona, Victoria, u tha zyrtarëve të Lott-it se ajo bleu biletën e saj të hënën më 12 prill dhe të mërkurën në faqen e internetit të The Lott ndërsa ishte larg shtëpisë dhe zbuloi se kishte fituar 670,566,65 dollarë vetëm kur kontrolloi gjendjen e llogarisë së saj në internet disa ditë më vonë.

Fituesja deklaroi e emocionuar se numrat e saj vinin nga një burim i pazakontë.

“Unë i luaj gjithmonë këta numra. Ata më dolën në ëndërr. M’u kujtuan dhe i vendosa të gjitha në një biletë Lotto,” tha ajo. “Ne jemi ende duke vendosur se si ta përdorim më mirë çmimin, por kjo do t’i bëjë gjërat shumë më të lehta.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu