Iran/ Njësitë e Rezistencës djegin statujën e Qassem Soleimani në Shahrekord disa orë pas vendosjes

0

Njësitë e Rezistencës dogjën statujën e madhe dhe të sapondërtuar të Qassem Soleimani, komandantit të eliminuar të Forcave terroriste Quds, në Shahrekord, në orën 21:30.

Soleimani ishte vrasësi masiv i Mojahedin-e Khalq (MEK/PMOI) dhe popullit të Irakut dhe Sirisë.

Shtatorja e tij u vendos mëngjesin e sotëm në prani të zyrtarëve të regjimit klerikal me bujë të madhe. Megjithatë, disa orë më vonë, asaj iu vu zjarri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu