KATEGORIA

AKTUALITET

Tirana në ‘shtet rrethim’ për samitin e BE-së, ja disa nga akset kombëtare që do të bllokohen nga lëvizja në 6 dhjetor

Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike Rebani Jaupi,  përmes një konferencë për shtyp ka bërë publike masat e marra nga Policia e...

Lajm i fundit/ Rritet çmimi i naftës dhe benzinës. Ja sa do shitet karburanti në vend

Rritet sërish çmimi i karburantit në vend. Sipas vendimit të Bordit të Transparencës, nafta është rritur me 8 lekë dhe benzina me 4 lekë. Tashmë...

Ekskluzive/ Samiti i 6 dhjetorit në Tiranë, autostrada nga Rinasi deri në hyrje të kryeqytetit “vishet” me flamujt e BE dhe atë kombëtar

Në 6 dhjetor, Tirana do të jetë ‘kryeqendra’ e Europës, pasi do të mbajë për herë të parë Samitin BE-Ballkani Perëndimor. Kjo datë po afron...

Lajm i fundit/ Policia identifikon 2 personat që rrahën barbarisht mjekun në Gramsh

Gramsh/Informacion paraprak Mbrëmjen e datës 30 nëntor, është dërguar nga familjarët, në spitalin e Gramshit, për ndihmë mjekësore, pasi ishte dëmtuar në fytyrë, shtetasi V....

Qëlloi me armë pas konfliktit në PD-në e Kurbinit, Van Rica paraqitet në Gjykatë

KURBIN- Anëtari i Rithemelimit, Van Rica është paraqitur sot në gjykatën e Kurbinit, pasi akuzohet seqëlloi me armë të dielën në darkë në selinë...

Arrestohet serbi i dyshuar për krime lufte në Kosovë

Policia e Kosovës e ka arrestuar të enjten një serb të Kosovës me inicialet G.M., nën dyshimet për përfshirje në veprën penale “krime kundër...

Raporti jep të dhëna të frikshme: Shqipëria ka diasporën e tretë më të madhe në botë

Një grup kombesh që zakonisht shfaqet në mesin e vendeve me diaspora më të gjera janë ato në Evropën Lindore dhe në Ballkan. Pas...

EKSKLUZIVE/ Arrestohet një polic, akuzohet për shpërdorim detyre

Një punonjës i Policisë në Tiranë është arrestuar për shpërdorim detyre. Në pranga ka përfunduar Alkid Ndreu, anëtar i Komisionit të gjobave, në varësi të...

Vrasja në Elbasan në prag të zgjedhjeve, shtyhet sërish seanca për Arbër Paplekaj

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për Arbër Paplekajn i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25...

103 vjet Normale/ Llatja: Tradita e arsimit vazhdon

Edhe pse ka kaluar një shekull, ende dhe sot, Normalja e Elbasanit vijon të kujtohet me respekt dhe vlerësim, për ata normalistë të cilët...

Lajmet e fundit