KATEGORIA

BOTA

Racizëm ndaj lojtarëve francezë/ Tifozët hungarezë bënë imitime majmunësh në ndeshjen kundër Francës

Atmosfera e bukur dhe rikthimi në stadiume i tifozëve kanë ndikuar pozitivisht në Euro 2020. Po jo çdo gjë ka funksionuar siç duhet në...

Kina ‘mbretëresha’ e rekordeve, ndërton një ndërtesë 10 katëshe, brenda 28 orëve

Kina ka ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe rezidenciale brenda 28 orëve dhe video e përshpejtuar e ndërtimit është bërë virale në rrjetet sociale. Dhomat dhe përbërësit...

Gëlltiti një sasi kanabisi, 2-vjeçari në gjendje kritike për jetën

Një fëmijë 2 vjeçar, po lufton me jetën në një spital në Irlandë pasi dyshohet se ka gëlltitur kanabis. Djali 2-vjeçar u dërgua me urgjencë...

COVID19 në Kosovë/ 8 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të dielën se një person ka vdekur dhe janë regjistruar tetë raste të reja me koronavirus. Sipas raportit ditor të MSH-së,...

Foshnja vjen në jetë me lindje cezariane, doktorët i çajnë fytyrën me gërshërë

U deshën 13 qepje për të mbyllur të carën e thellë në faqen e majtë të një foshnjeje në Denver të Kolorados që erdhi...

Shëtisnin nëpër qytet me sirena policie, arrestohen shqiptarët në Itali

Dy shqiptarë janë përfunduar në pranga në Itali për posedim të sinjaleve dhe distinktivëve të rreme policie. Karshillëku që dy të ndaluarit, njëri 26...

Tortura dhe vrasje, “Kasapi” i Iranit do të përhapë gjakderdhjen

Kleriku i vijës së ashpër Ebrahim Raisi siguroi një fitore dërrmuese në zgjedhjet presidenciale të Iranit, por aktivistët pretendojnë se ai i ka duart...

Droguan, përdhunuan dhe vranë 16-vjeçaren, dënime të ashpra katër emigrantëve

Drejtësia italiane nuk ia bëri të lehtë situatën katër emigrantëve që në fillim droguan, pastaj përdhunuan dhe lanë të vdiste 16 vjeçaren Desiree Mariottinit...

(Video) Policët në panik, qytetari i kërcënonte me thikë në dorë, efektivët e qëllojnë me armë

Një moment paniku është regjistruar pasditen e së shtunës në Romë, ku policia qëlloi ndaj një 44-vjeçari ganez që kërcënonte efektivët me një thikë...

Kamioni futet mes turmës së komunitetit LGBTQ, ndërron jetë një person, disa të plagosur

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi në Florida të SHBA-ve, ku një kamion u...

Lajmet e fundit