KATEGORIA

BOTA

Ronaldo hoqi shishet e Coca-Colas nga tavolina, kompania humb 4 miliardë euro

Një veprim i Cristiano Ronaldos gjatë konferencës për media i ka kushtuar pasoja të mëdha financiare kompanisë së pijeve freskuese. Ylli portugez i hoqi dy...

Publiku ‘i dashuruar’ pas tij, njihuni me sozinë e Donald Trump

Gjatë viteve janë zbuluar shumë sozi të ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Më i fundit është gjetur në Pakistan. Bëhet fjalë për...

Ky është luani “fallxhor”, i cili ka gjetur rezultatin e çdo ndeshjeje te Euro 2020

Kujdestarët e një kopshti zoologjik në Tailandë pretendojnë se një luan albin ka parashikuar korrektësisht rezultatet e ndeshjeve të para të kampionatit evropian të...

Stafi i frikësuar, gjarpërinjtë dhe akrepat pushtojnë avionin

Që prej fillimit të pandemisë, me mijëra avionë nga e gjithë bota janë lënë në tokë. Shumë prej tyre u dërguan përkohësisht në shkretëtira të...

Ekipi vaksinimit sulmohet nga grupi i armatosur, humbin jetën 5 persona

Njerëz të armatosur sulmuan këtë të martë një makinë me ekipe vaksinimi kundër poliomelitit në Afganistanin lindor, duke vrarë të paktën pesë anëtarë të...

Pas Spagetit, babai i vendos djalit emrin HTML në nder të profesionit

Një web designer nga Filipine vendosi ta quajë të birin e porsalindur, HTML në nder të profesionit të tij. Mac Pascual tha se ishte...

Parlamenti hungarez miraton ligjin anti-LGBT

Parlamenti i Hungarisë miratoi të martën legjislacionin që ndalon përhapjen e përmbajtjeve në shkolla që promovojnë homoseksualitetin dhe ndryshimin e gjinisë. Projektligji kaloi në...

Tensione që në takimin e parë, kush janë 2 emrat për të cilët Albin Kurti i kërkoi informacion Vuçiçit

Kryeministri Albin Kurti i ka përmendur Aleksandër Vuçiçit, në takimin që ka pasur në Bruksel, dy serbë, Veljko Odaloviçin dhe Zoran Angjelkoviçin, lidhur me...

Covid-19/ Asnjë humbje jete në Kosovë, ja sa raste të reja janë regjistruar

Gjatë 24-orëve të fundit në në Kosovë nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohqë që janë regjistruar 12 raste të reja nga 2668 testime...

Erdogan drejtuar amerikanëve: Na duhet ndihma juaj për të mbrojtur aeroportin ndërkombëtar të Kabulit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se shtetit të tij do t’i duhet mbështetja e Shteteve të Bashkuara për të mbrojtur aeroportin ndërkombëtar...

Lajmet e fundit