KATEGORIA

KRYESORET

Identifikohet vrasësi i dy vëllezërve, pas krimit u arratis me makinën luksoze. Emri

Identifikohet autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve në Gramëz të Krujës. Burime nga policia bëjnë me dije se autori i dyshuar është...

Zhduket pa gjurmë efektivi i Gardës

Katër ditë pasi doli nga spitali zhduket për herë të dytë gardisti Ervin Dërguti. Familjarët denoncuan për herë të dytë në emisionin ’Pa Gjurmë’...

Ju skadon pasaporta? Del akti normativ: Ja deri kur zgjatet afati i vlefshmërisë së saj

Afati i pasaportave që do të skadojnë është zgjatur deri më 31 dhjetor të këtij viti. Kjo do të thotë se çdo personi që...

Kryeministri Rama: Si të aplikoni për leje për në plazh

Nëse deri më tani keni aplikuar në portalin shtetëror e-Albania për të marrë leje për të dalë me makinë, tani në këtë portal mund...

Një tornado në liqenin e Shkodrës, NASA publikon foton e magjishme nga Shqipëria

La Stampa Një tornado në mes të një liqeni. Ky fenomen mbresëlënës i përjetësuar nga NASA që nga hapësira nuk është gjë tjetër veçse një...

Incídent i pazakontë në konferencën e Thaçit, árrestohet një person që sùlmon presidentin

Një person ka rënë në prángat e pòlicisë pasi shkaktoi një incident të pazakontë gjatë fjalës së Presidentit Hashim Thaçi që po fliste në...

Hapet kufiri i Shqipërisë me Greqinë, dyndje në pikat kufitare. Cilat janë kushtet që duhet të plotësohen

Sot është hapur kufiri i Shqipërisë me Greqinë dhe lëvizjet nuk kanë qenë të pakta. Gazetarja e Fax News, Ervina Shehaj tregon gjithçka po...

Forbes rendit 10 sportistët më të paguar të vitit 2020

Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i...

Tërmet me epiqendër në Kapshticë. Ja sa ballë ishte

Një tërmet me magnitudë 3.5, ka rënë sot në orën 7:00 në Kapshticë të Korçës. Lajmi jepet nga Instituti i Gjeoshkencave. Sipas të dhënave...

Arrestohet dhe akuzohet për vrasje polici që i vuri gjurin në fyt qytetarit

Ish-oficeri i policisë në Minneapolis i parë në një video me gjurin e tij në qafën e George Floyd është arrestuar dhe po përballet...

Lajmet e fundit