KATEGORIA

KRYESORET

Me kufizime për shkak të pandemisë së Covid-19/ Rama njofton vendimin e rëndësishëm për lokalet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme në vizitë në bizneset, ku sipas tij tashmë janë çliruar nga tatim fitimi, TVSH-ja dhe vizitat...

Video ekskluzive/ E pabesueshme! I ndjek policia, 12 emigrantë zbresin vetëm nga një mjet volkswagen 5 vendësh në hyrje të Elbasanit

Video ekskluzive nga infoelbasani.com. Ndiqeshin nga policia 11 emigrantë sirianë dhe shoferi ndodheshin brenda një automjeti tip volkswagen. Lajmi nuk qëndron në operacionin e...

Tërmeti me magnitudë 5.2 trondit malin Athos në Greqi

Rreth tre orë pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme me magnitudë 4.4 të regjistruar në Greqi një tjetër tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës...

Aksident tragjik, makina përplaset me murin, gjen vdekjen 10-vjeçari shqiptar, rëndë babai i tij

  Një aksident i rëndë është regjistruar një natë më parë në Itali, ku ka humbur jetën një fëijë 10 vjeçar, ndërsa babai i tij...

Lajmi i fundit/ Elbasan, dështon operacioni për kapjen e Talo Çelës

Ka dështuar një tjetër operacion për Talo Çelën, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Burime bënë me dije se sot FNSH ka “zbarkuar” në fshatin...

Përcillet për në banesën e fundit Lefter Zhidru

Është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit Lefter Zhidru, 71-vjeçari që terrorizoi një lagje të tërë në Elbasan. Në ceremoninë mortore...

Meteorologët: Stuhia prek Shqipërinë

Pritet që stuhia që ka goditur Italinë pasditen e sotme të zhvendoset edhe në Shqipëri duke prekur disa pjesë kryesisht në Veri të vendit....

Doni të dini sa fiton mesatarisht një emigrant shqiptar në Gjermani? Dalin shifrat zyrtare

Mbi 900 mijë shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë në Gjermani. Mbi 350 mijë janë në marrëdhënie të rregullta pune, shumica si të kualifikuar. Por...

“Vepronte kur s’ishte mami”: Zbardhet dëshmia e 14-vjeçares së abuzuar nga njerku në Durrës

Policia ka arrestuar 39-vjeçarin pas denoncimit të nënës së vajzës, e cila ishte sinjalizuar nga e bija për veprimet e bashkëjetuesit. Mësohet se vajza ka...

Rrëzimi i avionit ushtarak në Ukrainë: Të paktën 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë mbetur të vdekur pas një përplasje që përfshinte një avion të transportit ushtarak Antonov-26 të ushtrisë ukrainase natën e...

Lajmet e fundit